לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

תרומת ביצית

טיפולי תרומת ביצית במחזור טבעי

החזרת עוברים מתרומת ביצית במחזור טבעי

 
ניתן לבצע החזרת עוברים שנתקבלו מתרומת ביציות במחזור הטבעי של האישה הנתרמת, ללא קבלת הורמונים כלל, על ידי מעקב אחר הביוץ הטבעי של הנתרמת..

בנשים עם מחזורים סדירים המבייצות ספונטנית ללא טיפול תרופתי ואשר אין להן בעיה  ברירית  הרחם  - ניתן (ואף מומלץ !) להחזיר את העוברים שנתקבלו מתרומת הוביצית ללא כל הכנה הורמונלית. לצורך כך  עוקבים אחר הביוץ של האישה הנתרמת ומחזירים את העוברים לפי תזמון הביוץ הטבעי שלה.
יש מספר יתרונות לשיטה זו. ראשית והחשוב מכל  -  העובדה שהסיכוי של עובר כלשהו להיקלט במחזור הטבעי של האישה (כאשר אין לה בעיית ביוץ או בעיית רירית) הנו טוב יותר מאשר אם יוחזר לרחם שהוכן בצורה מלאכותית על ידי הורמונים שונים. יתרון נלווה הוא כמובן העובדה שלא צריכים לקבל הורמונים שונים (שאף אחת לא אוהבת לקבל) ולהחדיר נרות לנרתיק ו/או להזריק זריקות שומניות וכואבות לישבן.
המגבלה העיקרית של גישה זו הנה שקשה (אם כי לעיתים קרובות ניתן) לסנכרן את המחזור הטבעי של הנתרמת עם המחזור הטיפולי של התורמת ועל-כן לעיתים קרובות אם הסנכרון לא מצליח אנחנו נאלצים להקפיא את העוברים ביום הראשון לחייהם (שלב הזיגוטות - 2PN). אמנם ההקפאה מפחיתה במידה מסוימת את פוטנציאל ההשרשה של העוברים אך כששמים על כפות המאזניים את היתרונות והחסרונות של השיטה עושה רושם שהיתרונות גוברים על החסרונות.
בהצלחה
 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון