לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

תרומת ביצית

תרומת ביצית בארץ ללא צורך בנסיעה לחו"ל

מסלול תרומת ביצית עם עוברים טריים באסותא ראשון לציון בשיתוף פעולה עם היחידה בקייב (Nadiya)

 
מרכז הפוריות מאלף ועד טף פיתח מסלול המאפשר הבאת עוברים טריים לישראל מהיחידה בקייב, כאשר הטיפול עצמו מבוצע באסותא ראשון לציון (ללא צורך בטיסה לחו"ל) על ידי ד"ר בר-חוה.
מסלול זה מבטיח לכל מטופלת 6 ביציות בוגרות שיופרו מזרעו של בן הזוג בקייב (ניתן גם להזמין יותר ביציות כשמתכננים אחיות גנטית). העוברים שיתקבלו מההפריה יוחזרו (באינקובטור נייד) לישראל כשהם טריים.
החזרת העוברים תתבצע באסותא ראשל"צ ע"י ד"ר בר-חוה.
באם יוותרו עוברים באיכות טובה לאחר החזרת העוברים הם יוקפאו וישמרו באסותא ראשון לציון.
 
בחירת התורמת:
התורמות הנן אוקראיניות וגילן הממוצע נע בין 22-30 שנה. כל התורמות הנן נשים בריאות ופוריות ללא עבר רפואי בעייתי וללא הסטוריה משפחתית של מחלות גנטיות ומחלות נפש. כל התורמות עוברות בדיקות דם מקיפות כולל נשאות לאיידס, הפטיטיס וכו´.
 
 בחירת נתוני התורמת המתאימה לכם תעשה על גבי טופס בו תציינו את הפרטים החשובים לכם מבחינת מראה התורמת (צבע עיניים, שיער).
 
נתוני הטופס:

צבע עיניים

צבע שיער

חום

חום

כחול

שטני

ירוק

בלונד

היחידה בקייב תפעל ככל שניתן להתאמת העדיפויות.
בדיקות גנטיות:
התורמת עוברת בדיקות גנטיות ונשללת נשאותה ל- X שביר, SMA וציסטיק פיברוזיס (.(CF
מעבר לכך דמה של התורמת נשלח אוטומטית למיצוי גנטי (הפקת דנ"א) בתל-השומר. ע"י הפקת דנ"א זו תוכלי לבדוק איזו בדיקת נשאות גנטית שתרצי או כל בדיקה רלוונטית אחרת אם תעלה שאלה כלשהי במהלך מעקב ההריון.
בנוסף, על בן הזוג של הנתרמת לבצע בדיקת נשאות גנטית לפי מוצאו.
 
  הגעת הזרע לקייב:
הזרע יובא לאסותא ראשון לציון, שם הוא יוקפא ויוטס לקייב. על מנת שתהליך זה יקרה יש לפתוח תיק טיפול באסותא ראשון לציון ולהביא בדיקות דם עדכניות מהשנה האחרונה של שני בני הזוג. במידה ומדובר בבני זוג לא נשואים חובה לצרף הסכם הורות משותפת בין שניהם חתום על ידי עורך דין, ובמידה ומדובר בפונדקאות חובה לצרף את ההסכם ואישור משרד הבריאות. בנוסף, ניתן להעביר זרע תורם מהארץ באותה מתכונת או להשתמש בזרע תורם מקייב.
 
הגעת העוברים לארץ:
העוברים יובאו לארץ בין יומיים לשלושה לאחר שאיבת הביציות באמצעות אינקובטור נייד מיוחד שיועד למטרה זו ישירות לאסותא ראשון לציון.
 
הטיפול בנתרמת:
קיימות שתי אפשרויות עקרוניות.
האחת הינה החזרה המבוססת על המחזור הטבעי של הנתרמת על ידי סנכרון הנתרמת עם תאריכי התורמת. היתרון המרכזי בגישה זו הינו יכולת הקליטה המקסימלית של הרחם במחזור טבעי (בנשים מבייצות עם מחזורים סדירים ללא בעיית רירית). החיסרון המרכזי של גישה זו הנו בכך שבכ- 20% מהמקרים לא נצליח לסנכרן בין התורמת לנתרמת ונצטרך להקפיא את העוברים ולהחזירם במחזור הבא של הנתרמת בהתאם לביוץ שלה ללא התערבות כלל. אמנם בעבר היה נהוג לחשוב שהקפאה מורידה בצורה משמעותית את סיכויי ההריון אך כיום, עם כניסתה של שיטת ההקפאה המודרנית – זיגוג (ויטריפיקציה) מדובר בפגיעה מזערית בפוטנציאל העוברים. אם שמים על כפות המאזניים את יתרונות המחזור הטבעי אל מול "פגיעה" מזערית זו, ללא ספק יתרונות המחזור הטבעי גוברים.
עוד על יתרונות המחזור הטבעי ראו מדורים נוספים באתר.
הגישה השניה הנה הגישה הקלאסית של הכנה הורמונלית המבוססת על שילוב בין גלולות/ צטרוטייד ותכשירי אסטרוגן (אסטרופם ופרוגינובה) בגישה פומית ווגינלית, ונרות אנדומטרין.
מועד תחילת הטיפול והמינון יקבעו ע"י ד"ר בר-חוה.
 
במהלך הטיפול (על-פי תיאום עם צוות המרכז) תבצעי בדיקות דם ל-  estradiol (E2) + progesterone + lhוכן תבצעי בדיקת אולטרסאונד לעובי הרירית וממצאים שחלתיים.
לעיתים קרובות במידה ורירית הרחם תימדד כתקינה תעברי "פיפל" ולמעשה תהיי מוכנה להחזרה.
חשוב מאוד! בכל מהלך הטיפול בגישה זו את חייבת להמשיך וליטול את התכשירים ההורמונלים השונים בהתאם להנחיות הצוות.
ההחזרה מתבצעת בין יומיים לחמישה ימים לאחר שאיבת הביציות (בהתאם למספר הביציות ותוצאות הטיפול).
 
הבדיקה להריון תתבצע כשבועיים לאחר שאיבת הביציות. במידה והתשובה חיובית עלייך להמשיך ליטול את הטיפול התרופתי באופן רציף עד להנחיה אחרת ממרפאתנו.
 
יש הנעזרים מאוד בקבלת הסברים נוספים מנשים/ זוגות שעברו את התהליך בעצמם. במידה ואתם מעוניינים בכך ניתן לתאם לכם שיחה טלפונית שכזו.
בהזדמנות זו ברצוננו להדגיש את חשיבות נטילת חומצה פולית במינון של 5 מ"ג ליום ומולטי ויטמינים (פרנטל), פרוביוטיק פמינה ואומגה 3 עוד לפני הכניסה להריון!
בין שאר ההכנות אתם תתבקשו לחתום על טופס הסכמה ייחודי לתהליך זה על מנת לחסוך אי הבנות כלשהן לגבי התהליך והציפיות ממנו.
 
עלויות:
עלות מסלול זה הינה 26,900 ש"ח. תשלום זה הנו לחברה בחו"ל (המגייסת את התורמות, משלמת לביה"ח המבצע את הטיפול בתורמות), לאמבריולוגים הישראלים המבצעים את פעולות ההפריה בקייב ועוד. תשלום זה אינו כולל את התשלום לד"ר בר-חוה עבור ההכנה וההחזרה.
חלק מהקופות נותנות החזר כספי מסוים בסכומים המשתנים מעת לעת. מומלץ לברר לגבי ההחזר בקופת החולים שלכם.

ביום ההחזרה יש להביא טופס 17 או תמורתו ל"אסותא" לשם החזרת העוברים. קופת חולים כללית מאפשרת טופס 17 כזה עד גיל 45, מגיל 45 היא לא מספקת טופס 17 אך כן החזר כספי למטופלות המושלם. שאר הקופות מספקות טופס 17 (שלב ג´) לפעולה זו.
  
צוות המרכז עומד לרשותכם. אנא אל תתביישו לפנות אלינו בכל שאלה או בעיה.
 
אנו מודעים למורכבות התהליך הן ברמה הרגשית והן ברמה הכלכלית והאישית ועושים כמיטב יכולתנו להקל על המסע.
בהצלחה!!!
 
ד"ר בר-חוה
וכל צוות המרכז
 
 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון