לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

נפש ופוריות

מכתב תודה

   דפי יקרה,

 
אומנם עבר המון זמן מאז המפגש האחרון שלנו, ובכל זאת הרגשתי צורך להודות לך שוב והפעם בכתב על כל מה שהיית בשבילי ועל כל מה שעשית בשבילי בתקופה הכי מורכבת, רגישה, ולא קלה בחיים שלי.
הרצון להיות אמא היה עוצמתי בשבילי, תמיד, כבר מגיל צעיר. הרי הייתי זו שכל הילדים תמיד אהבו, זו שכולם אמרו שאהיה אמא מדהימה כשאגדל ואיזה כיף יהיה לילדים שלי והנה אחרי שנים שגדלתי עם כל המשפטים האלה, פתאום זה לא כזה פשוט, פתאום זה אפילו קשה ואולי לא כזה ברור ומובן מאליו.
כשפגשתי אותך הייתי קצת לפני התמוטטות רגשית, הרגשתי שאני לפני נפילה. הייתי בודדה במסע שעברתי, הייתי מבולבלת, כאובה והרגשתי שעם הזמן ועם כל טיפול, אני רק מתרחקת מהמטרה. הגעתי אליך כי פחדתי ליפול, פחדתי להתייאש והייתי חייבת לדבר עם מישהו מקצועי שיבין אותי ויחזיק אותי לפני שאפול.
כשנפגשנו הייתי אחרי 4 או 5 טיפולי IVF שנכשלו והתברר שאיכות הביציות שלי ירודה וגם הרזרבה השחלתית נמוכה מאוד. אני זוכרת פגישות שלמות איתך שרק בכיתי. לא הצלחתי להוציא מילה מהפה. היית בשבילי חוף מבטחים, יכולתי להכנס איתך לפרטי פרטים, לתוך נבכי נשמתי והרגשתי בבית. בכל פעם שעשיתי טיפול, נראה היה שהמטרה להיות אמא רק מתרחקת ממני. כל טיפול שעשיתי פשוט נכשל, לא היה שום סימן שמשהו הולך להשתנות. בשלב מסויים הרופא אמר חד משמעית שאני צריכה להמשיך הלאה ולהתחיל עם פרוצדורה של תרומת ביצית. הייתי שבר כלי, היה לי מאוד קשה לקבל את זה והתעקשתי להמשיך לנסות עם הביציות שלי. היית איתי בכל דרך שבחרתי, בלי לשפוט, בלי לנסות לשנות את דעתי, פשוט נתת לי את המידע שהייתי צריכה בזמן הנכון. ניסיתי להיות אופטימית, האמנתי בגוף שלי וידעתי בתוך תוכי שהגוף שלי יודע להיות בהריון, הוא רק צריך את הטריגר הנכון.
כשהגעתי למפגשים, ציפיתי לקבל ממך כלים ממשיים שיעזרו לי להתמודד עם המצב שאני נמצאת בו ולא הרגשתי שאני מקבלת את זה. רציתי שתגידי לי לעשות ככה וככה, אני טיפוס שצריך הסברים מפורטים ודרכי פעולה ברורים והיה לי קשה עם זה כשלא הסברת לי מה עלי לעשות. במקום זה נתת לי עצות, הראית לי תמונה אחרת של אותו מצב, הצעת לי דרכי חשיבה אחרות. כל אלה, בכל פעם מחדש, פתחו לי פתחים חדשים בחשיבה, נתנו לי להרגיש אחרת עם סיטואציות מסויימות, זה לא היה משהו ספציפי שהיה עלי לעשות, זה לא היה ממשי, זה היה הרבה יותר מזה. הרגשתי שאני משתחררת מהמון עכבות שהיו לי, לאו דווקא דברים שהיו קשורים באופן ישיר לטיפולים. הרגשתי שאני מסתכלת על דברים בצורה אחרת, אני זוכרת את עצמי נוסעת הביתה אחרי פגישה איתך ומעבדת את השיחה מחדש ולומדת עוד ועוד דברים, מבינה יותר לעומק את הדברים שאמרת לי שנראו לי בפגישה פחות חשובים וזו היתה הרגשה נפלאה!
אחרי יותר משנה של מפגשים איתך, החלטתי לעשות טיפול אחרון עם הביציות שלי לפני שאני מתחילה בתהליך של תרומת ביצית. ריכזתי את כל האנרגיות שלי בטיפול הזה, עשיתי הפסקה יחסית ארוכה לפני ובאתי עם כל הכוח. אני זוכרת שהתקשרתי אליך כמה ימים אחרי הטיפול ואת כבר ידעת!
היום, קצת יותר משנה עברה מאז. יש לי תאומות מקסימות שאני מגדלת באהבה גדולה יחד עם בן זוגי, היום, אני מרגישה שלמה והיום הרגשתי את הצורך לכתוב.
את הייתי חלק גדול מאוד במסע הארוך והמפרך שעשיתי ואני לא אשכח זאת לעולם!
תודה!
 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון