לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

בעיות פוריות

תת-פוריות על רקע לא מוסבר

תת־ פוריות על רקע לא מוסבר מאובחנת אצל 20%-15% מהזוגות הפונים לטיפולי פוריות.

  מדובר בהגדרה יחסית, כיוון שהיא תלויה בעומק הבירור.
מקובל  להגדיר תת-פוריות על רקע לא מוסבר בנוכחות היעדר בעיית ביוץ, היעדר בעיה מכנית, כלומר צילום רחם תקין  ובדיקת זרע סטנדרטית תקינה.
האבחנה של תת־פוריות על רקע לא מוסבר אינה אהודה על הנשים/ הזוגות המטופלים. מבחינה רגשית, רובם היו מעדיפים שהסיבה לאי־הפוריות שלהם תאובחן, כי אז, לדעתם, יהיה קל יותר להתאים את הטיפול. לכן לחלק מהמטופלים חשובה ההרגשה שנערך להם בירור מעמיק דיו. מבחינה רפואית, ספק אם בירור זה מוצדק, היות ורק לעיתים רחוקות בירור כזה יגרום לשינוי משמעותי בתוכנית הטיפול. כפי שנראה להלן, התוכנית הטיפולית היא ממילא מוכרת וידועה, וממילא "כל הדרכים מוליכות לרומא" כלומר, להשראת ביוץ והזרעה תוך־רחמית, כך שניתן, קרוב לוודאי, לוותר על הבירור המעמיק ולפנות לטיפול התכליתי.
יתרה מזאת, סיכויי הזוג להרות במקרים של תת־פוריות על רקע לא מוסבר אינם נופלים מסיכוייהם של אלה הסובלים מבעיות מוגדרות, ולעיתים אף עולים עליהם, כך שתחושת חוסר האונים, גם אם היא מובנת, אינה מוצדקת בהתחשב בתוצאות. חשוב מאוד לזכור, שתת־פוריות על רקע לא מוסבר כשמה כן היא. בהחלט סביר להניח, שזוגות הסובלים מהבעיה, גם אם לא היו פוגשים רופא, בסופו של דבר היו נעשים הורים בכוחות עצמם, אלא שזה פשוט היה לוקח להם יותר זמן. מטרת הטיפול היא, אפוא, לקצר את משך ההמתנה.
 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון