לדף הבית            ד"ר איתי בר-חוה            המרכז            מכתבי מטופלים          אלבום הילדים          טפסים          קישורים          צרו קשר         
English En            
 

ניתוחי פוריות

צריבת שחלות לפרוסקופית בתסמונת השחלות הפוליציסטיות (גםPCO) Laparoscopic fulguration

צריבת שחלות פוליציסטיות בלפרוסקופיה ניתוחית כטיפול להסדרת הביוצים.

  בנשים עם שחלות פוליציסטיות הסובלות מבעיות ביוץ ניתן להסדיר במקרים רבים  את מנגנון הביוץ על ידי צריבת השחלות בלפרוסקופיה.

בנשים הסובלות מהעדר ביוץ על רקע שחלות פוליציסטיות ניתן לבצע לפרוסקופיה
ובה לצרוב במשך מספר שניות את שטח הפנים האחורי של השחלות. צריבה פשוטה זו עשויה לגרום לכך שכ 80% מנשים אלו יתחילו לבייץ באופן סדיר לאחר ביצוע הפעולה ללא כל טיפול תרופתי!
היתרון העצום הגלום בשיטה זו הוא האפשרות להמנע בהמשך כליל מהצורך בטיפול תרופתי/הורמונלי על סיבוכיו השונים, ובמיוחד היפרסטימולציה (גירוי היתר של השחלות - השכיח כל־כך בנשים עם PCO) והריונות מרובי עוברים.
באותה הזדמנות ניתן לנצל את ביצוע הלפרוסקופיה גם על־מנת להתרשם מחלל הרחם (באמצעות היסטרוסקופיה האבחנתית) וממבנה ועבירות החצוצרות. . לצורך כך מבצעים  מבחן צבע, במהלכו מוזלף חומר צבע דרך צוואר הרחם מתוך ציפייה לראותו נשפך אל חלל הבטן דרך קצות החצוצרות־הפימבריות. עצם ביצוע "שטיפת חצוצרות" זו לכשעצמה מניבה הריונות לאחר מכן.
לדר´ איתי בר-חוה יש ניסיון בביצוע פעולה ניתוחית זו זה למעלה מ 10 שנים עם תוצאות מצוינות ושיעור גבוה (למעלה מ 80%) של נשים שהרו ספונטנית לאחר ביצוע הפעולה.
פרוט נרחב על שיטה זו להסדרת הביוצים בנשים עם שחלות פוליציסטיות ניתן למצוא בספר: פוריות מאלף ועד טף.

 
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום    עיצוב אתר: ליעד שר Copyright © 2011 Fertility.org.il.
הכנסו לפוריות מעקב הריון הכנסו לפוריות מעקב הריון